Pomnik Lotników w Gościńcu. Salwy honorowe ku czci bohaterów!

Pokazy lotnicze, występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie oraz uroczysta Msza Święta za poległych lotników podczas II wojny światowej i salwy honorowe wystrzelone w niebo ku czci pamięci bohaterów - 1 września, pod Pomnikiem Lotników w Gościńcu, jak co roku, odbyły się uroczystości związane ze Świętem Lotników. Wydarzenie zostało połączone z obchodami 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Niezwykle podniosłą chwilą było złożenie wieńców i zniczy pod Pomnikiem Lotników. Rocznicy towarzyszył pokaz lotnictwa w wykonaniu członków Aeroklubu Kieleckiego. Na zakończenie, zgodnie z ceremoniałem uroczystości wojskowych, przybyli goście i mieszkańcy mogli wysłuchać Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Odejściu spod Pomnika pocztów sztandarowych towarzyszyło odegranie hymnu lotnictwa polskiego, jakim jest "Marsz Lotników".

                                                                                     Notatka Pani Agnieszka Olech. Zdjęcia Urząd Gminy i Miasta Chęciny