Piknik Geologiczny w Miedziance

25 sierpnia 2019 roku, każdy kto chciał mógł spędzić miło niedzielne popołudnie uczestnicząc w pikniku. Jest to cykliczna impreza promująca historię górnictwa kruszcowego na terenie Gminy i Miasta Chęciny.

U podnóża Góry Miedzianka, na placu przy Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego zebrali się mieszkańcy Miedzianki i okolicznych miejscowości, aby świetnie się bawić. Imprezę rozpoczął występ dzieci z miejscowej świetlicy. Mimo iż trwają wakacje dzieci były .świetnie przygotowane przedstawiły scenkę parodiującą lekcję historii. Występujący otrzymali gromkie brawa. Małe Miedzianeczki” pochwaliły się swoim repertuarem, zaśpiewały pięknie kilka piosenek. Występ zespołu Koła Gospodyń „Miedzianeczki” tak podobał się publiczności, że Panie bisowały. Fani Pawła Jabłońskiego doczekali się recitalu idola. Nie zabrakło też pokazów w wykonaniu Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea.

 

Wszystkich zgromadzonych przywitał Pan Burmistrz Robert Jaworski, który przypomniał historię górnictwa kruszcowego na tym terenie. Wspomniał o Muzealnej Izbie, którą każdy mógł zwiedzić. W muzeum znajdują się minerały, narzędzia, maszyny górnicze, stroje ówczesnych górników oraz pamiątki przekazane przez pracowników kopalni lub ich rodziny.

 

 

Pan Burmistrz przywitał przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Poseł Maria Zuba, Pani Barbara Drogosz Przewodnicząca Rady z gminy Piekoszów, Pan Senator Krzysztof Słoń, Pan Cezary Majcher wicestarosta Powiatu Kieleckiego, Pan Tomasz Gruszczyński Radny Powiatu. Zaproszeni na scenę goście przekazali serdeczne słowa skierowane do mieszkańców naszej gminy. Dziękowali Panu Burmistrzowi za zaproszenie. Stwierdzili, że nasza gmina ciągle zmienia się na lepsze, a oni popierają inicjatywy Burmistrza Roberta Jaworskiego.

Pan Burmistrz przywitał również słuchaczy Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy licznie zgromadzili się wokół naszego namiotu. Nasza liczna grupa już kolejną wakacyjną niedzielę bierze udział w spotkaniach organizowanych przez Gminę i Miasto Chęciny. Do Pani Prezes Zofii Puchały i Wiceprezesa Stanisława Króla Pan Burmistrz skierował podziękowania za tak wszechstronną działalność naszego uniwersytetu. Były to bardzo ciepłe i serdeczne słowa. Zaproszeni goście wspólnie z Panem Burmistrzem Robertem Jaworskim odwiedzili nasze stoisko , obejrzeli kronikę potwierdzającą działalność uniwersytetu. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć.

Kolejny występ dał zespół „Wincentowianie”. Ogólnym zainteresowaniem cieszył się występ sześcioletniego Antosia grającego na akordeonie. Okazało się, że piosenki zespołu znają uczestnicy pikniku i chętnie wspólnie śpiewali. Brawom nie było końca.

 

Aby tradycji stało się zadość podczas występu zespołu B&B. Nasi słuchacze wspólnie z mieszkańcami Miedzianki, Panem Burmistrzem i zaproszonymi gośćmi ruszyli do tańca.

Usatysfakcjonowani występami muzycznymi, pokazami karateków, zmęczeni tańcami, uśmiechnięci i pełni pozytywnego myślenia, wróciliśmy do swoich domów.

                                                                                                        Elżbieta Ciepluch notatka, fot. Marta Syzdół