Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko – Ochojska.

Przedstawiciele Uniwersytetów III Wieku Województwa Świętokrzyskiego spotkali się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024. Wydarzenie organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego otworzyła wicemarszałek Renata Janik

Przed zwiedzeniem Osady Średniowiecznej pojechaliśmy do Klasztoru Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.Opactwo na Świętym Krzyżu zostało założone przez Benedyktynów. Przechowywane są tu relikwie  Krzyża Świętego, od którego opactwo wzięło nazwę. (Kaplica Oleśnickich).

W niedzielę 23 lipca 2023 roku, 58 osobową grupą wyjechaliśmy na wczasy do Łeby. Tam odpoczywaliśmy do 2 sierpnia w Ośrodku Wczasowym Aga, położonym w centrum miasta,w odległości 350 metrów od morza. Łeba to miasto portowe. Miasto słynące z ładnej plaży i wydm oraz jedynej w Polsce Alei Prezydentów RP wraz z ich odciskami dłoni. Aleja ta wraz z Aleją Gwiazd Sportu mieści się na głównej ulicy miasta (deptaku).