13 września 2023 roku odbyło się spotkanie Studentów Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w ramach „Kulturalnych śród parkowych”. Tematyka spotkania to „Moda lat 50-tych ”.
Za kulisami. (zebranie)


W rolach modelek wystąpiły nasze koleżanki. Dominowały grochy, groszki i kropeczki. Panie cudownie prezentowały się we wszystkich kreacjach. Były zestawy do pracy, na wieczorne spotkanie z koleżankami czy wypad do kina lub teatru. Nawet w stroju sportowym można wykorzystać trend lat 50-dziesiątych. Ciekawe jest to,że te stroje nigdy się nie starzeją, zawsze są na czasie. Do eleganckich spodni założymy bluzeczkę w groszki, wieczorowa lśniąca kreacja też może mieć motyw grochów, groszków i kropeczek. W kropki były ubrania, torebki, szale, kapelusze, szlafroki i nawet buty. Nasze koleżanki dumnie kroczyły po wybiegu, za co otrzymywały ogromne brawa. Trzeba przyznać,ze w roli modelek czują się jak ryba w wodzie. Sesja zdjęciowa nie miała końca. Pozostałe studentki w ramach wsparcia modelek ubrały się także w podobne stroje. Cały program tej środy parkowej przygotowała Danusia Wróbel za co serdecznie jej dziękujemy. W postać świetnej prezenterki wcieliła się Bogusia Karolewska, która omawiała każdą prezentowaną przez modelki kreację. Wygłosiła słowo wstępne napisane przez Danusię Wróbel, a na zakończenie przeczytała bardzo ciekawy wiersz, którego autorką była również Danusia. Miło spędzony czas, powrót do tych pięknych i ciekawych lat. Czekamy na kolejne środy. Po pokazie mody Danusia Wróbel wręczyła modelkom dyplomy i własnoręcznie wykonane kapelusiki w groszki. Na zakończenie czekał słodki poczęstunek dla wszystkich.
Elżbieta Ciepluch, zdjęcia Stanisław Król


