26 czerwca 2024 roku Studenci Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli spotkania w parku pod nazwą „Środowe Spotkania Parkowe”. Z niecierpliwością czekaliśmy na okres wakacji i kolejne nasze Środy.
Do parku przybyło wiele osób. Wszystkich powitała Pani Zofia Puchała Prezes Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W te spotkania weszliśmy z wielkim przytupem.Temat przewodni kwiaty – przygotowany w całości przez naszą Koleżankę Danusię Wróbel. Danusia ma już wprawę w organizowaniu pokazów mody, bo to był już kolejny raz, który organizowała w całości.. Profesjonalnie podeszła do tematu. Wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Modelami były nasze koleżanki i koledzy studenci. Pokaz poprowadziła Bogusia Karolewska, a wszystko było nagrywane przez TVP3. To była niespodzianka przygotowana przez Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Pana Roberta Jaworskiego. Modelki i modele spacerowali po parku w przygotowanych przez siebie kreacjach. Zwiewne ,kolorowe suknie, kwieciste spódnice i bluzki, a do tego cudowne kapelusze. Panie z gracją poruszały się po wybiegu, chociaż to nie był parkiet, ale alejki żwirowe. Wśród nich dumnie kroczyli Panowie. Chęciński park rozbrzmiewał śmiechem i gwarem radosnych głosów , a Panie i Panowie biorący udział w pokazie czuli się jak ryba w wodzie. Wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe bukieciki przygotowane przez Danusię Wróbel. Na spotkanie przybył, również Pan Burmistrz. Pogratulował nam pomysłów i stwierdził, że jesteśmy bardzo aktywni, zawsze uśmiechnięci i można na nas liczyć w każdej sytuacji. Rozmawialiśmy również z Panią Redaktor na temat działalności naszego Uniwersytetu. Nagranie z pokazu będzie emitowane w TVP3 w sobotę w porannym programie. Na zakończenie naszego spotkania zaprezentowane zostały wiersze o tematyce kwiatowej. Ich autorką jest organizatorka pierwszej w tym roku środy parkowej. Dziękujemy za takie piękne spotkanie przygotowane przez Danusię, dziękujemy Bogusi za prowadzenie pokazu i wszystkim uczestnikom za odwagę, wdzięk i urok.. To była pierwsza „Środa parkowa”. Na pewno kolejne będą również ciekawe. Czekamy z niecierpliwością.
Tekst - Elżbieta Ciepluch, zdjęcia Stanisław Król.
Modelki.


