Seniorów przywitał gospodarz, prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń życząc znakomitej zabawy. Potem prezydent Kielc Bogdan Wenta witał w języku niemieckim i ukraińskim, ponieważ byli goście z zagranicy z partnerskich miast dla Kielc Gotha i Winnicy. Pani wicemarszałek Renata Janik dziękowała burmistrzom i wójtom gmin za udostępnienie autokarów swoim seniorom.
Sobota 12.10.2019 r. była trzecim dniem Międzynarodowego Święta Seniorów w Kielcach. Do hali Targów Kielce przybyło wielu seniorów z całego województwa. Było wiele stoisk z różnymi ofertami, pięknymi pracami, sprzętem do ćwiczeń, kosmetykami. Kluby Seniora i Uniwersytety Trzeciego Wieku przygotowały stoiska z pracami swoich członków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace wykonane przez naszą grupę studentów. Były one oglądane i podziwiane przez gości i przedstawicieli organizatorów. Święto odbywało się pod nazwą „Kielce Seniorom 60 + to nie wiek. To styl życia”.Wydarzenie zostało przygotowane przez Targi Kielce, miasto Kielce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorem była wicemarszałek Renata Janik. Na seniorów czekała bogata oferta produktów i usług przygotowanych przez wystawców oraz ciekawy program artystyczny. Występowały zespoły wokalne, taneczne, kabaretowe. Byli to przedstawiciele seniorów zrzeszonych w kieleckich klubach. Wśród nich wystąpił nasz zespół wokalny „Jesienna sonata” pod kierunkiem Pana Przemysława Gruszki. Zespół zaśpiewał cztery piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Spotkanie uświetniła Pani Teresa Lipowska z serialu „M jak Miłość”. Na zakończenie do tańca przygrywała DJ Wika.
Helena Król, fot. Stanisław Król


